<link rel="stylesheet" href="https://use.typekit.net/pbq3yvu.css"><!-- [et_pb_line_break_holder] --><!-- [et_pb_line_break_holder] -->
<!-- Load Facebook SDK for JavaScript --><!-- [et_pb_line_break_holder] --><div id="fb-root"></div><!-- [et_pb_line_break_holder] --><script>(function(d, s, id) {<!-- [et_pb_line_break_holder] --> var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];<!-- [et_pb_line_break_holder] --> if (d.getElementById(id)) return;<!-- [et_pb_line_break_holder] --> js = d.createElement(s); js.id = id;<!-- [et_pb_line_break_holder] --> js.src = 'https://connect.facebook.net/sk_SK/sdk/xfbml.customerchat.js#xfbml=1&version=v2.12&autoLogAppEvents=1';<!-- [et_pb_line_break_holder] --> fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);<!-- [et_pb_line_break_holder] -->}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><!-- [et_pb_line_break_holder] --><!-- [et_pb_line_break_holder] --><!-- Your customer chat code --><!-- [et_pb_line_break_holder] --><div class="fb-customerchat"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> attribution=setup_tool<!-- [et_pb_line_break_holder] --> page_id="254876897868306"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> logged_in_greeting="Dobrý deň, ako vám môžme pomôcť?"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> logged_out_greeting="Dobrý deň, ako vám môžme pomôcť?"<!-- [et_pb_line_break_holder] --> greeting_dialog_display="hide"<!-- [et_pb_line_break_holder] -->><!-- [et_pb_line_break_holder] --></div>

Chceš šermovať?

Výborne! Šermiarsko-divadelná spoločnosť ARGYLL hľadá práve TEBA! Skroluj nižšie pre viac info, alebo navštív náš web či facebookovú stránku.

WebFacebook

Chceš šermovať?

Výborne! Šermiarsko-divadelná spoločnosť ARGYLL hľadá práve TEBA! Skroluj nižšie pre viac info, alebo navštív náš web či facebookovú stránku.

WebFacebook

Tréning v lete

Od 1. júla až do 22. augusta, každý pondelok a štvrtok od 18:00 do 20:00 v Sade Janka Kráľa pri Gotickej veži. Budeme radi keď sa prídeš pozrieť, popýtať sa, vyskúšať si.
Čo potrebujem na tréning?
Na prvé tréningy iba úbor do telocvične s teniskami, ktoré nešpinia parkety – ideálne s bledou podrážkou. Na dalšie bude treba maketu meča a neskôr samozrejme aj meč.
Pomôžete mi kúpiť meč?
Pochopiteľne, na začiatku si vystačíš s drevenou maketou, prípadne požičaným. V priebehu roka radi pomôžeme s výberom a kúpou kovového.
Koľko to stojí?
Mesačné členské je 15 Eur. Používa sa na pokrytie prevádzky OZ, najmä nájmu telocvične a skladu.
Mám X rokov, je to dosť?
Minimálny vek je 16 rokov. Ale ak máš menej ako 18 je potrebný súhlas rodiča.
Čo budem trénovať?
Na začiatku prácu nôh a postoj, krátko na to základné seky, kryty. Po ich zvládnutí techniky. Všetko pre jeden a pol ručný meč.
Ako prebieha tréning?
Šatňa, rozcvička na natiahnutie a zahriatie sa, šermiarska rozcvička (posuny, seky). Potom hlavná časť tréningu, ktorá sa líši, no v zásade nácvik techník alebo duelov. Na záver krátky kondičný tréning.
Ale je nemôžem / nechcem / nezvládam robiť X?
Žiaden stres, nie sme na vojne, máme individuálny prístup a časom prídete na to, že zvádate veci o ktorých ste predtým ani netušili. No základ je: nikto vás do ničo nútiť nebude.
Treba na tréning nejaké ochranné pomôcky?
V zásade nie. Pokiaľ si chcete nosiť chrániče rúk, alebo kolien je to na vás, no na scénickú časť chrániče rozhodne nepotrebujete.

O skupine

V rámci šermiarsko-divadelnej spoločnosti Argyll sa venujeme hlavne:
  • Scénickému šermu – jednotlivé duely párov alebo skupín s rozličnými typmi zbraní, ukážky výcviku vojenskej jednotky a divadelné scénky,
  • Reenactmentu života Normanov v druhej polovici dvanásteho storočia – tábor s ukážkami života, výstroje, výzbroje a inými aktivitami pre potešenie návštevníkov aj nás.
Navyše sa mnohí členovia venujú vlastným historickým projektom: šitie historických odevov, tkanie, oprava a údržba zbraní a zbrojí, šperkárska dielňa, lukostreľba. Každý z nich sa rád podelí o skúsenosti, porozpráva, ukáže, podučí.

Tréningy

Počas školského roka sa stretávame v telocvični, kde sa po rozcvičke a rozšermovaní rozdelíme a podľa toho, kto je ako ďaleko, sa venujeme:
  • Základom šermu dlhým mečom – pohyb, postoj, seky, kryty a ďalšie techniky
  • Iným zbraniam ako jednoručný meč a štít, kopia, palica, dýka, sekera, boj zblízka
  • Vytváraniu a nácviku duelov
  • Buhurtu – voľný boj v skupine alebo jeden na jedného
Tréning končí kondičkou … alebo pivom 😉 Počas Veľkej noci chodíme na päť dní trvajúce sústredenie, kde je tréning intenzívnejší.

Sezóna

Šermiarska sezóna pre nás začína v máji a končí v septembri. V jej priebehu chodíme na rozličné podujatia nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, Maďarsku a iných európskych krajinách. Niekedy je to pár dní s celým táborom, kde predvádzame historický život, vystupujeme alebo robíme animácie pre návštevníkov. Inokedy je to iba krátke scénické vystúpenie, prípadne iná aktivita podľa objednávky – strelnica, čestná stráž, animácia. Počas sezóny tréningy nekončia, mení sa iba ich náplň a miesto. Intenzívnejšie precvičujeme vystúpenia a stretávame sa vonku.

Máš otázku? Neváhaj a napíš nám ...

6 + 11 =

Argyll

Argyll o.z.
Čiližská 5
82107 Bratislava

IČO 42353459