Ponuka

Chcete sa ocitnúť v stredovekom tábore? Zistiť, čo všetko mal Normanský rytier so sebou na bojovej výprave? Alebo vás zaujímajú súboje s rôznymi zbraňami. Potrebujete zorganizovať netradičný teambuilding pre Vašich zamestnancom alebo privítať obchodných partnerov s rytierskou strážou? Vyberte si z našej ponuky, čo práve potrebujete.

Rekonštrukcia tábora Normanov z poslednej štvrtiny dvanásteho storočia je jedným z dlhodobých projektov združenia. Roky štúdia hmotných prameňov sme pretavili na živú interaktívnu expozíciu o bojovom i civilnom živote. V rámci tábora je vašej zvedavosti dovolené všetko. Každú súčasť expozície si môžete ohmatať, vyskúšať alebo sa s ňou odfotografovať. Okrem hmotných komponentov je súčasťou každej expozície skúsený lektor, ktorý záujemcom vysvetlí použitie predmetov, poskytne krátky výklad alebo asistuje pri jednotlivých činnostiach.

Historická kuchyňa Základom táborovej kuchyne z konca dvanásteho storočia je otvorený oheň. Klienti majú možnosť ochutnať jednoduché jedlá varené podľa dochovaných stredovekých receptov, prípadne si sami vyskúšať ich prípravu. Súčasťou expozície je aj výber replík historického riadu a nástrojov používaných na prípravu a servírovanie jedla.

Zbrojnica Zbierka replík zbraní a zbrojí nielen z konca dvanásteho storočia. Klienti majú možnosť obliecť si zbroj Normanského rytiera – či už jej jednotlivé komponenty alebo kompletnú. Ďalej si môžu vyskúšať zbrane na boj zblízka i z diaľky. Zbrojnica patrí dlhodobo medzi najobľúbenejšie časti interaktívneho tábora najmä medzi deťmi.

Kútik majstra kata Súčasťou táborového života na konci dvanásteho storočia bol aj zločin a jeho trestanie. V expozícii si môžu klienti pozrieť a vyskúšať rôzne nástroje na vykonávanie fyzických trestov.

Stan rytiera Na bojovej výprave nebol stan pre rytiera len obydlím. Slúžil mu ako útočisko, modlitebňa, miesto na prácu i oddych. V rámci sprievodného komentára sa klienti dozvedia ako vyzeral deň v živote rytiera. Ako sa stravoval, pripravoval na boj a čo robil vo voľnom čase.

Normanský výcvik pre deti Najmenší návštevníci interaktívneho tábora sa stanú súčasťou výcviku Normanského rytiera a jeho vojenskej družiny. Naučia sa držať zbraň a základné formácie používané Normanskými vojskami na konci dvanásteho storočia. V prípade záujmu zabezpečíme každému účastníkovi diplom o absolvovaní výcviku.

Vystúpenia

Každý klient očakáva od scénického vystúpenia niečo iné, preto je súčasťou nášho repertoáru široká paleta programov, ktorých spoločným menovateľom je prezentácia života a boja na konci dvanásteho storočia.

V našich vystúpeniach kladieme dôraz na autentickosť odevov, zbraní a zbrojí. Našou snahou je diváka zaujať, poučiť ale zároveň aj zabaviť.

Normanský výcvik Akčná prezentácia výcviku Normanskej armády pozostáva z vojenského drilu bojových formácií a jednotlivých súbojov s najčastejšie používaným zbraňami z konca dvanásteho storočia.

Dĺžka : 30 minút (možnosť rozdelenia na dva 15 minútové bloky). Vystúpenie je možné odohrať aj v anglickom jazyku.

Inkvizícia Predstavenie zasadené do obdobia honu na Templárov. V podzemí hradu sa odohráva krutý proces s členmi kedysi uznávaného rádu. Postupné vypočúvanie jednotlivých obvinených prinesie odhalenie tajomstva, ktoré malo ostať skryté.

Dĺžka: 45 minút. Pri vystúpení sa používajú autentické metódy mučenia, nie je preto vhodné pre deti a slabšie povahy.

Legenda Argyllu Najlepší bojovníci sa stretnú aby si zmerali sily a ukázali, kto je najlepší. Veľmi akčné predstavenie plné šermu bez zbytočných rečí.

Dĺžka: 15 minút.Vystúpenie je možné odohrať aj v anglickom jazyku.

Pomätená Príbeh s trpkou príchuťou o troch vojakoch, nezaplatených daniach a nemej dievčine je vyváženou kombináciou divadla a šermu. Predstavenie priblíži divákovi život nižších vrstiev spoločnosti a je vhodné pre všetky vekové kategórie.

Dĺžka: 15 minút.

Jednotlivé súboje Prezentácia šermu s najčastejšie používanými zbraňami na konci dvanásteho storočia. V prípade záujmu môže byť doplnená o výklad a podrobnejšie vysvetlenie základných bojových techník s jednotlivými zbraňami.

Dĺžka: voliteľná (5 – 20 minút). Vystúpenie je možné odohrať aj v anglickom jazyku.

Buhurt Pre záujemcov o autentický boj bez dopredu nacvičenej choreografie ponúkame buhurt. Ide o rekonštrukciu reálneho boja v plne funkčnej zbroji

Dĺžka: voliteľná (5 – 20 minút). Vystúpenie je možné odohrať aj v anglickom jazyku.

Event na mieru

Ak si neviete vybrať alebo neviete úplne presne, aký typ eventu by bol pre Vás najlepší, nechajte si poradiť od profesionálov. S našimi dlhoročnými skúsenosťami vieme odhadnúť potreby klienta a ušijeme event na mieru, ktorý splní aj tie najnáročnejšie očakávania. Klientom zabezpečíme oživenie atmosféry eventu v rôznom rozsahu. Od jednoduchých aktivít typu čestná stráž, hostessing v dobových kostýmoch, dobový sprievod až po organizáciu celého podujatia ako napríklad MDD či celodenného teambuildingu so stredovekou tématikou.

Napíšte nám

6 + 5 =